"Kormoranid" ja "Kuku: mina jään ellu!" said DVD-le


"Kormoranid" ja "Kuku: mina jään ellu!" said DVD-le

Filmid "Kormoranid ehk nahkpükse ei pesta” ning “Kuku: Mina jään ellu!” on igale huvilisele nüüdsest saadaval ka DVD-l.

Rain Tolgi ja Andres Maimiku “Kormoranid ehk nahkpükse ei pesta» on žanrilt must komöödia ja räägib vanadest rokipeerudest, kes keelduvad kiiktoolides nurgas tiksumast, vaid tahavad iga hinna eest uuesti läbi lüüa. Kuid ükskõik mida nad ette ei võtaks, läheb asi järjest hullemaks!

Filmis osaleb Eesti näitlejate raskekahurvägi: peaosi kehastavad Guido Kangur, Roman Baskin, Ene Järvis, Jüri Vlassov, Harri Kõrvits ja Enn Klooren. Kõrvalrollides näeme kõikvõimalikke avaliku elu tegelasi Tanel Padarist Anu Saagimini ja nii mõnedki neist astuvad üles vägagi tavatutes rollides. Filmis kõlab tohutu kogus uuemat ja vanemat kodumaist muusikat.

DVD-l on lisaks filmile ka ohtralt lisamaterjali (filmist väljajäänud stseenid, pseudodokumentaalfilm “Kogu tõde ansamblist Kormoranid”, mitmed sketšid). “Kormorane” on kinos vaadanud ligi 40 000 vaatajat.

„Kuku: Mina jään ellu!“ on valus portreefilm dramaatilise saatusega eesti filmi suurkujust  Arvo Kukumäest, kes hakkab üles ehitama oma laiali lagunenud elu.
Alkoholismist paranev Kuku otsib viisi, kuidas võita tagasi usaldus, mille ta on oma pikkade joomahoogude jooksul maha mänginud.  Usaldust enda kui näitleja, sõbra ja partneri vastu. Ta tõotab oma naisele Maritile, et kui ta veel peaks käe pudeli järele sirutama, on ta teekond käidud. Kuku külastab arste ja teadmamehi, talle tuleb rollipakkumisi, tuleb meedia tähelepanu. Ka suhe Maritiga saab uue hingamise.
Kui tundub, et kõik hakkab ülesmäge minema, siis võidab kiusatus Kuku tahte. Viinapudel on liigagi haardeulatuses. Uus allakäik tuleb raskem kui kõik eelmised, hävitades eneseteostuse võimalused, paisates sassi suhted, pannes proovile tervise ning viies lõpuks Kuku eksistentsi viimase piirini. Filmi tegid Andres Maimik, Kaidi Kaasik, Martin Männik ja Arvo Kukumägi.

Rannap Roostevaba maailm