Kriis on jõudnud Silvia Ilveseni: suurt priiskamist meie peres enam pole, kahesaja euroni küündinud taksoarved on jäänud ära

 (7)
Silvia Ilves
Silvia IlvesFoto: Martin Ahven, Õhtuleht

Eesti kuumimal tšellistil, nelja lapse emal Silvia Ilvesel (27) pidi terve märtsikuu tulema esinemistest sedavõrd tihe, et ta saatis ühe oma lastest Soome vanaema-vanaisa juurde. Christopher (3) on sinna aga piiride sulgemise tõttu poolteiseks kuuks lõksu jäänud.

Ta ei salga, et on pere eelarve kõvasti kokku tõmmatud. "Tänu ERSO palgale saan täpselt makstud üüri, nii et suuri võlgnevusi pole tekkinud. Lisaks jookseb veel emapalk, mis suvel küll lõpeb. Suurt priiskamist meie peres aga enam pole," selgitab Silvia oma majanduslikku olukorda.

Kui varem kulus perel palju raha koju tellitavale toidule, siis nüüd teeb Silvia ise süüa. "Et esinemisi pole, on ka muidu kahesaja euroni küündinud taksoarved ära jäänud. Sada eurot olen kokku hoidnud take-away-kohvilt, mida varem ikka linnas ostsin."Silvia aitab poistel õppetükke teha. Ta tõdeb, et nad on nutimaailmas hulga osavamad kui tema. Pillimängus on vanemast pojast sirgunud talle võrdväärne partner, kes vahel juba ise ema õpetab.

Loe edasi siit.