Kristiina Ehin: paljud inimesed on tundlikud ja neil on valus, kui miski alandab inimväärikust või miski muul viisil haavab

 (25)
Kristiina Ehin
Kristiina EhinFoto: Madis Veltman

Poetess Kristiina Ehini viimane luulekogu „Aga armastusel on metsalinnu süda“ on tõusnud ilukirjanduse edetabeli esikolmikusse ja selleks puhuks rääkis Kristiina pisut oma mõtetest ja elust.

Kristiina on andekas mitmel rindel. Tema teoseid on tõlgitud rohkem kui 20 keelde. Ta on luuletaja, laulja ja proosakirjanik. Lisaks on Kristiina varasemalt välja andnud seitse luulekogu. Muuhulgas lööb ta kaasa ka ansamblis Naised Köögis.

Paljudel tekib sageli aga küsimus, et milline see luule õieti on või kuidas seda kirjutama peaks.

"Algajad luuletajad arvavad vahel, et luule ongi peamiselt valu väljendamise kanal. Ja et nemad on need ülitundlikud, kes on kutsutud seda valu väljendama ja teisi sellega üle valama," ütles Kristiina Õhtulehele.

"Mina arvan, et väga paljud inimesed on tundlikud ja neil on valus, kui miski alandab inimväärikust või miski muul viisil haavab. Soome kirjanik Tommi Helsten on öelnud, et julgus tunnistada oma haavatavust on üks vaimse inimese tunnuseid. Kuid küsimus on selles, kuidas seda väljendada viisil, mis inimest ülendab, mitte ei kisu põhjamutta kaasa," lisas ta.

Loe refereeritud artiklit pikemalt Õhtulehest.

Rannap Roostevaba maailm