Kunagine "AK" peatoimetaja Enn Eesmaa meenutab: vähemalt hetketi on saadud teha kogu rahvale olulist tööd!

 (2)
Kunagine "AK" peatoimetaja Enn Eesmaa meenutab: vähemalt hetketi on saadud teha kogu rahvale olulist tööd!
Foto: Tiit Blaat

Praegune rahvasaadik ja poliitik Enn Eesmaa naaseb koos Reet Linnaga korraks ekraanile ETV programmi "Saatejuhtide vahetus. Legendide eri" raames "Terevisiooni" juhtidena ning meenutab Õhtulehele antud intervjuus aega, mil ta oli "Aktuaalse kaamera" peatoimetaja.

"Mul on erakordselt hea meel, et olin peatoimetaja neil hetkedel, kui oli putš, mis lõi nõukogude süsteemi lõplikult uppi ja me tunnetasime, et meid on inimestele lausa füüsiliselt vaja: inimesed olid telerite ees ja raadiote taga ning tahtsid saada adekvaatset infot," meenutab ta üht kõige meeldejäävamat aega oma telekarjäärist.

"Seda on tänagi raske liigutuseta meenutada: kui inimesed tulid ja moodustasid inimketi ümber tele- ja raadiomaja, et kui vastane tuleb ja neid erakordselt tähtsaid objekte vallutada tahab, siis ainult läbi nende," meenutab Eesmaa hetki, mis talle elu lõpuni meelde jäävad. "Vähemalt hetketi on saadud teha kogu rahvale olulist tööd," arvab ta ja lisab, et sai telesse tööle nagu enamvähem kõik teisedki, läbi tutvuste.

Loe edasi Õhtulehest