Kuningannast Beckhamiteni: LOE, millised prominendid osalesid Brexitit pooldanud kampaanias ja kes seisid selle vastu

 (18)
Kuningannast Beckhamiteni: LOE, millised prominendid osalesid Brexitit pooldanud kampaanias ja kes seisid selle vastu
Fotokollaaž: AFP / SIPA

23. juunil 2016 toimus Suurbritannias ajalooline referendum Euroopa Liidu liikmelisuse üle. Brexiti pooldajate ja vastaste leer jagunes omajagu võrdselt ning mõlemal poolel seisis mitmeid tuntuid tegelasi. Heidame pilgu referendumiga kaasnenud nö võitjatele ja kaotajatele!

VÕITJAD

Brexitit pooldavas kampaanias osalesid näitlejatar Elizabeth Hurley, kuninganna Elizabeth II, Oscari-võitja Sir Michael Caine, John Cleese, The Who ninamees Roger Daltrey, David Icke, fotograaf David Bailey, vutitähed David James ja Sol Campbell ning Suurbritannia avalik-õiguslik televisiooni- ja ringhäälingukontserni ehk BBC.

KAOTAJAD

Brexiti vastasesse kampaaniasse kuulusid aga kirjanik J.K Rowling, näitlejad Daniel Craig, Sir Patrick Stewart, Idris Elba, Helena Bonham-Carter, Bill Nighy, Keira Knightley ja Benedict Cumberbatch, koomik Eddie Izzard, rokkar Bob Gedolf, multimiljonär Sir Richard Branson, ellujääjast telestaar Bear Grylls, endine briti peaminister Tony Blair, alternatiivmuusikud Hot Chip, alt-J ja Paloma Faith, moedisainer Vivienne Westwood, Stephen Hawking ning Victoria ja David Beckham.Aitäh vastamast ja head loosiõnne!