Kuulsa spordikommentaatori Toomas Uba ametijärglasest poeg Margus: ETV'sse tööle saamine polnud onupojapoliitika, vaid puhas pojapoliitika!

 (3)
Margus Uba
Margus UbaFoto: Priit Simson

"Nädalalõpp Kanal2'ga" hooaja viimases saates võõrustasid Teet Margna ja Kristjan Jõekalda muude külaliste hulgas ka legendaarse spordikommentaatori Toomas Uba poega Margus Uba, kes isa jälgedes sammudes ka ise juba aastaid samas valdkonnas väga hinnatud on. Avameelselt tunnistas Margus, et tegelikult käibki telemaailmas kõik nii nagu arvatakse — lisaks õigel ajal õiges kohas olemisele tuleb olla ka õige isa poeg.

“Kui 1996.aastal toimusid Atlanta olümpiamängud, oli ETV sporditoimetus nii pisike, et kui tuli faks, et kas meilt oleks saata sinna 1-2 sporditoimetajat, kes tennist ja teisi pordialasid läbi-lõhki tunneks ja Euroopa Rahvusringhäälingule kokkuvõtteid koostaks, siis polnud kedagi ETV palgalisest koosseisust saata, kõik olid hõivatud. Ja siis saadetigi mind — see polnud onupojapoliitika, vaid puhas pojapoliitika,” naeris Margus muhedalt.

Edasi läks kõik juba omasoodu ning oma taset ja oskusi näidanud noormeest hakati igasugustele järgnevatele suurvõistlustele tagasi kutsuma — nii ongi tal rääkida ohtralt meeleolukaid juhtumisi alates sellest, kuidas Sydney olümpial sai kõiki kolleege Big Macidega ära toita kuni selleni, kui Ateena olümpial sai president Arnold Rüütliga liftis kinni olla. “Ma arvan, et kardetavasti kuuleb tema ka praegu esimest korda sellest, et meil oleks tegelikult võinud seal õhk otsa saada,” tunnistas Margus.