Lahe väljakutse! Sünne Valtri trummar Gert Gregor Källo tegutseb muusika kõrvalt sootuks teistsugusel alal


EEsti Laul
Eesti LaulFoto: Karli Saul

Aprillikuu kolmas nädal on Politsei- ja Piirivalve ametis ühtlasi ka abipolitseinike nädal, mille raames tutvustatakse läbi sotsiaalmeedia lähemalt nende ridadesse kuuluvaid tublisid abipolitseinike, kelle hulgas üllatavalt ka Sünne Valtri bändis trumme mängiv Gert Gregor Källo.

Gert Gregor Källo kuulub abipolitseinike ridadesse veidi üle aasta, vahendab Põhja prefektuur Facebooki lehekülg.

„Ega bändimehed palju politseinikest erinegi, mõlemad hoiavad ühtmoodi kokku. Jah, politseinikud on ka inimesed,“ ütlevat trümmar ise muiates.

Perekonna mõjutustel vabatahtlikuna turvalisust tagama tulnud Gert leidis politseis eest hea meeskonna ja võimaluse proovida vabal ajal täiesti teistmoodi elu. „Ma alguses ei uskunud, et jään abipolitseinike sekka pidama, aga olen väga rahul ja see töö on äge. Praegu olen peamiselt tegelenud korrakaitsega — patrull, ennetustöö ja avalike ürituste turvalisus, aga kui võimalus avaneb, tahaksin kindlasti proovida ka krimkaliini ja piirivalvet,“ räägib ta.

Inimestele, kes abipolitseinikega liitumist kaaluvad, soovitab Gert see kindlasti ära proovida. „Midagi kaotada ei ole ning iga kord, kui politseinikega koos välja minna, õpid midagi uut kas siis selle töö, inimeste või enda kohta,“ ütleb ta.