Lahkus Ultima Thule originaalkoosseisu kuulunud kitarrist Vjatšeslav Kobrin

 (63)
Täiendatud!
Kõige viimane Slavka Kobrinist tehtud foto
Kõige viimane Slavka Kobrinist tehtud fotoFoto: Jaak Ahelik

Rokkbändi Ultima Thule esimesse koosseisu, Gunnar Grapsi Magnetic Bandi ja mitmesse teise menuansamblisse kuulunud meisterlik soolokitarrist Vjatšeslav "Slavka" Kobrin on lahkunud. Tema sõber ja kunagine bändikaaslane Jaak Ahelik kinnitas Publikule kuuldusi ning täpsustas ka surma asjaolusid: Kobrin olla vannitoas õnnetult kukkunud, meelemärkusetult lamama jäänud ning kui ta lõpuks leiti, oli juba liiga hilja ning kiirabi kiirest sekkumisest polnud enam abi ning ta suri koomast välja tulemata.

Slavka elas viimastel aastatel Costa Rical ja enne seda pikalt Kanadas, kuhu ta sattus 1990.aastal Ultima Thule kontserttuuril ja otsustaski sinna jääda. Sellest hoolimata hoidis ta siinsel muusikaelul hoolikalt silma peal ja käis regulaarselt Eestis ka esinemas, pidades katkematut sidet nii vanema kui noorema generatsiooni muusikutega.

Oma tee siia leidis Kobrin tänu Gunnar Grapsile, kes ta Tšerepovetsist Eestisse kutsus — nii teataksegi Slavkat Grapsi Magnetic Bandist, Jaak Joala saatebändist Lainer ja Kobrin Blues Bandist, millest omakorda kasvas välja Ultima Thule. Nagu Mihkel Raud teda tabavalt oma raamatus “Musta pori näkku” kirjeldas, mängis Slavka kõik kohalikud kitarristid Jimi Hendrixina laua alla.

Kobrini üks tuntumaid lugusid oli “Lennelda priiks”. Vaata videot ja kuula tema imetabast kitarrisoolot: