Lalaleedi Kethi Uibomägi Kolgata tee kuulsuseni: olen laulnud nii kruiisilaeval kui ka müünud Ameerikas raamatuid

 (16)
Eesti Laul 2016 teise poolfinaali salvestus
Eesti Laul 2016 teise poolfinaali salvestusFoto: Karli Saul, Ekspress Meedia

Tüdrukutebändi La La Ladies liige Kethi Uibomägi, keda võib näha ka Triin Ruumeti värskes linateoses "Päevad, mis ajasid segadusse", jutustas Teet Margna ja Kristjan Jõekalda saates "Nädalalõpp Kanal2'ga", et on tegelikult maatüdruk ja pooleldi seto. Ühtlasi paljastas ta, et pole kunagi eriline pidutseja olnud ning koolipõlves ta poistele eriti ei meeldinud.

Viimased 9 aastat on Valgast pärit neiu pealinnas elanud ja laulmisega tegelenud — ta on osalenud arvukates muusikalides ja teeninud pikalt leiba nii Rootsi laeval kui koorides, kuid on igaks juhuks omandanud ka ülikoolihariduse. “Kõrgharidus on backup, kui olen 30, 35, 40… ajusid peab ka olema!” nentis ta ning tundis heameelt selle üle, et kruiisilaevadel esinemine on nüüdseks minevik. “See oli mulle kui artistile keeruline — iga päev mitu korda esineda sama repertuaariga, publik oli väga värviline ja purjus,” väristas ta vastikusega õlgu.

Muuhulgas on Kethi ka Ameerikas, Nashville'i linnas raamatuid müünud — see juhtus 2013.aasta suvel. Rikkaks tal seal siiski saada ei õnnestunud — tegi hoopis oma prillid katki ja eksis ära. “Nutsin hilja õhtul paarikümne kilomeetri kaugusel sealt, kus olema pidin. Koputasin viimases hädas kõigile ustele, aga keegi ei teinud mulle ust lahti, sest nemad ka kartsid,” meenutas Kethi. Lõpuks pärast pikki katsumusi soostus üks paarike teda siiski aitama. “Ma ei ole väga hea orienteeruja!” naeris ta jutu lõpetuseks.