Lapsepõlvest Smilersi sünnini: Hendrik Sal-Saller pani oma värvika elu raamatukaante vahele


Henrik Sal-Saller
Henrik Sal-SallerFoto: Ilmar Saabas

1.detsembril esitleb Eesti edukaima bändi laulja ja kitarrist Hendrik Sal-Saller Tallinnas Solarise Apollo raamatupoes oma väga isiklikku raamatut “Hendrik Sal-Saller. Intervjuu Iseendaga”, mis sisaldab kilde lapsepõlvest, punkarielust, Soome emigreerumisest kuni selleni, kuidas ja miks sündis Smilers ja mis siis edasi sai.

“Olen väga uhke ja õnnelik, et selline vägev asi valmis sai. Protsessi käigus leidsin üles palju lahedaid vanu pilte, millega seoses meenusid erinevad põnevad juhtumid”, räägib Hendrik Sal-Saller, kes raamatu ilmumisega paneb punkti ka edukale sünnipäevakontsertite tuurile koos Smilersiga, mille finaal toimub täna Nordea Kontserdimajas.

Kooli ajal punkarielu elanud ning hiljem sundkorras Nõukogude armee dessantväeosas Spetsnazi väljaõppe saanud Sal-Saller on oma 35-aastase muusikukarjääri jooksul ära jätnud kolm mängu ja meenutab, kuidas ta juba üsna oma muusikutee algusaastail tormas pärast mängu koju uusi lugusid kirjutama, samal ajal kui bändikaaslased läksid nautima kõike, mida bändimehe-kuulsus endaga kaasa tõi. Sal-Salleri ja Smilersi tõus Eesti muusikataevasse oli kiire ja vastandina nii mõnelegi komeedile on ta sinna kindlalt püsima jäänud.

Kõik Hendrik Sal-Salleri põnevamad mälestused ja jutud on raamatusse kirja pannud Hendriku hea sõber Mihkel Raud.

Raamatu esitlused toimuvad:
01.12 kell 18:30 esmaesitlus Solaris Keskuse Apollos
02.12 kell 18.00 Tartu Tasku Rahva Raamatus
07.12 kell 18:00 Viimsi Keskuse Apollo
08.12 kell 18:00 Pärnu Keskuse Apollo
09.12 kell 18:00 Tartu Kaubamaja Apollo ees asuv aatrium
12.12 kell 18.00 Virku Keskuse Rahva Raamatus
14.12 kell 18:00 Mustamäe Keskuse Apollo
15.12 kell 18:00 Rakvere Kroonikeskuse Apollo
21.12 kell 18:00 autogrammitund Kristiine Keskuse Apollos

Esitlustel räägib Hendrik raamatust, laulab ning jagab autogramme. Esmaesitlusel vestleb Hendrikuga Kirjandusministeeriumi saatejuht Mart Juur.Aitäh vastamast ja head loosiõnne!