Laulja Helen Adamson: kui juhtub midagi traagilist paneme korraks end teise inimese kingadesse


MyHits Awards
Helen AdamsonFoto: Taavi Sepp

Suur reisija, blogija ja laulja Helen Adamson on mööda maailma ringi rännates leidnud, et kui ta suudaks rohkem telefoni käest panna, siis ta saaks rohkem hetkes olemist nautida.

Helen Adamson kirjutas Instagrami tehtud postituses, et kui ta oleks teadnud, kui kiiresti mõni hetk või moment temast möödub, siis ta oleks seda rohke nautinud. Vahest on selles süüdi hajuvad mõtted, teisalt telefon.

Lauljanna leiab, et meie reaalsustaju tuleb tagasi alles siis, kui juhtub midagi traagilist, nt kaotame lähedase inimese.

"Kui juhtub midagi kurba või traagilist, tunneme me kaasa ja paneme korraks end teise inimese kingadesse," tõi Helen välja.

Ta lisas, et kui need sündmused ei juhtu meie endiga, siis ei muutu ka maailm. See käib samas taktis edasi ja on kerge unustada, mis tunne võiks olla, mis tunne võiks olla kui hetkega seda mis oli, enam ei ole.⁠

"Ma loodan, et enamike jaoks ei tähenda praegune olukord lähedaste kaotust, aga kõikide meie elud on vähemal või suuremal määral mõjutatud. Ja vähemalt mina võtan seda kui meeldetuletust, et see mis meil on, ei pruugi järgmisel hetkel enam seal olla. Ja võib-olla ei tohiks ära unustada, et hinnata tuleks iga meile antud hetke," leiab Helen.

View this post on Instagram

Ma olen viimastel päevadel väga palju mõelnud möödunud hetkedele, et kui ma oleksin teadnud kui kiiresti tuttav elu muutub, kas ma oleksin mõnda hetke rohkem nautinud, rohkem hinnanud, olnud veelgi enam hetkes kohal?⁠ ⁠☆⁠ Vastus on, et kindlasti oleksin, sest ükskõik kui palju ma tahan, siis tihti kaotan ma end mõtetesse minevikust või tulevikust, nagu ka nüüd. Sama tihti tõmbab mu tähelepanu endale telefon. ⁠ ☆⁠ Kuigi Lapimaa reisil olin ma hetkes rohkem kui oma teistel reisidel, tahaksin ma kõiki seal kogetud elamusi kogeda veelgi enam hetkes olles.⁠ ☆⁠ ⁠ Momente, kus mõni sündmus paneb meid oma elu üle mõtlema ja toob meid nö maapeale, tuleb ikka ette. Näiteks kui juhtub mõni õnnetus ja kuuleme kuidas keegi kaotab hetkega oma lähedased. Seesugused sündmused raputavad ka neid keda õnnetus otseselt ei puudutanud aga enamasti vaid hetkeks.⁠ ⁠☆⁠ Kui juhtub midagi kurba või traagilist, tunneme me kaasa ja paneme korraks end teise inimese kingadesse. Aga kui need sündmused ei juhtu meie endiga, siis meie maailm ei muutu, vaid käib samas taktis edasi ja on kerge unustada, mis tunne võiks olla kui hetkega seda mis oli, enam ei ole.⁠ ⁠☆⁠ Ma loodan, et enamike jaoks ei tähenda praegune olukord lähedaste kaotust aga kõikide meie elud on vähemal või suuremal määral mõjutatud. Ja vähemalt mina võtan seda kui meeldetuletust, et see mis meil on, ei pruugi järgmisel hetkel enam seal olla. Ja võib-olla ei tohiks ära unustada, et hinnata tuleks iga meile antud hetke 🧡⁠ ⁠ ⁠ ⁠ ⁠ ⁠ ⁠ #MinuSamsung #GalaxyZFlip #tundrahuskysafari #huskysafari #levifinland #finland #lapland #northernlights #husky #winter #wintertime #travel #europe #visitfinland #visitlapland #nordic #winterwonderland #nature #snowy #cold #photooftheday #dogsled #laplandhuskysafari #laplandnature #laplandsafari #nordicnature #winternature #huskies #finnishwinter #finnishnature⁠ ⁠

A post shared by Helen Adamson (@helenadamson) on