Laulja Margus Vaher kitsendab soolist palgalõhet: naised, olge julgemad!

 (6)
Laulja Margus Vaher kitsendab soolist palgalõhet: naised, olge julgemad!
Foto: Priit Simson

Kuidas ellu jääda mehena riigis, kus ühe elaniku kohta elab kõige rohkem supermodelle? Telliskivis toimunud vestlusõhtul jagasid tunnustatud Eesti mehed nõu ellujäämiseks moodsas maailmas. Kuigi aruteluringi keskmes olid mehed, jätkus nõuandeid ka õrnemale soole.

Vestlusõhtul "How to survive Estonia as a man?" (loe: "Kuidas ellu jääda mehena Eestis?") jagasid elukogemusi ameerika kirjanik Justin Petrone, laulja Margus Vaher, Comedy Estonia kaasasutaja Louis Zezeran ning psühholoog ja koolitaja Jorgen Matsi.

Meeste probleemide lahkamise kõrval arutasid mehed ka naiste ellujäämise üle, täpsemalt räägiti Eesti haigutavast soolisest palgalõhest.

"Naised, olge julgemad!" jagab nõu laulja Margus Vaher. "Mul on üks lähedane sõbranna, kes vahetas töökohti. Ma ütlesin talle, et ta küsiks seekord 40% kõrgemat palka. Aga ta otsustas sellegipoolest ohutuma palganumbri küsimise kasuks."

Seepeale teadis psühholoog Jorgen Matsi rääkida uuringutest, mille andmetel ei lõppe enesekehtestamine naiste jaoks alati hästi. "Enesekehtestamist nähakse naiste juures negatiivse tunnusena, samas meeste juures on tegemist positiivse omadusega," märgib Matsi.

Vaata täispikka vestlussaadet siit:Aitäh vastamast ja head loosiõnne!
Rannap Roostevaba maailm