Laura Põldvere pidi koroonatesti tulemust mitu päeva ootama: neeruhaigusega lauljatar piinles palavikus ja valudes

 (12)
LAURA PÕLDVERE
LAURA PÕLDVEREFoto: ALDO LUUD, Õhtuleht

"Äkki on see kellelegi inspiratsiooniks, et ka minul on ravimatu eluaegne haigus – mul on krooniline neeruvaagnapõletik," avalikustas lauljatar Laura Põldvere eelmisel aastal Kroonika veergudel. Koroonaviiruse tõttu peab artist nüüd eriti ettevaatlik olema ning ta lasi end ka testida.

Viimasel ajal on Põldvere maadelnud valude ja palavikuga. Õnneks tuli rasket haigust põdeva lauljatari testivastus tagasi negatiivsena.

"Ootasin kaks päeva koronaviiruse testi tulemust, et enda kroonilise neeruhaigusega rohtusid saada. Nädal palavikus ja valudes. Kuigi koroonat ei olnud, siis ei ole muid rohtusid ka. Kannatlikkus enam ei tundu nagu voorus," kirjutas ta sotsiaalmeedias.

Sügisel antud intervjuus Kroonikale tunnistas lauljatar, et valudega on ta pea igal oma reisil olnud ka sealse maa kiirabi klient. Kummati kõige tõhusamat abi sai Põldvere Kasahstani pealinnas Astanas. "Kujuta ette, neil paiknevad seal EMOd suurtes kaubanduskeskustes. Seal tehti uuringud. Mitu päeva käisin tilgutite all."

Sealne arst andis talle Eestisse kaasa analüüside vastuse ja täpse diagnoosi, mida meil siin polnud aastaid osatud panna. "Aga antibiootikume pean nüüd vastavalt valule vähem või rohkem iga päev võtma."

Loe täispikka intervjuud siit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Rannap Roostevaba maailm