Lembitu Kuusel on kahju, et "Tähelaev" ära kadus

 (2)
Lembitu Kuuse
Lembitu KuuseFoto: Hendrik Osula

Televisioon on natuke rohkem kui töö, ütleb ligi 34 aastat rahvast teleri ees hoidnud Lembitu Kuuse. Nende inimeste jaoks, kes teles töötavad, on see lausa elu ise. Nii on see olnud juba ETV esimestest aastatest alates.

Kuuse on elus teinud kõiksugu saateid, millest suur osa on spordisaateid, kuid Eesti Päevalehes tunnistab mees, et saadet "Tähelaev" teeks ta hea meelega veel.

Mehe sõnul hakkas talle tõesti meeldima „Tähelaeva” tegemine ja tal on kahju, et ta sattus seda tegema natuke hilja: "Eks aega oli ka vähe. „Tähelaev” oli minu jaoks niisugune huvitav formaat, kus erinevalt praeguse aja kiirest ülelibisemisest ja pinnapealsusest sai natuke ikkagi edasi minna. Sai minna sügavuti. Sain inimesega tuttavaks, sain avada ta tausta, näha ta sõpru, perekonda – ta elu üldisemalt."

Lembitu arvates see oli huvitav, mitte ainult uudishimu rahuldamise mõttes: "Tegelikult on see ju meie kultuurilugu. Sellest on kahju, et see saade meil ära kadus. Ja mul on tõeliselt kahju, et mul portreteeritavaid nii vähe oli."

Refereeritud artiklit loe Eesti Päevalehest.

Rannap Roostevaba maailm