Lenna Kuurmaa kolis päriselt maale elama: tahtsin seda varem, aga üksi oli see raske


Presidendi vastuvõtu külalised fotoseina ees
Lenna KuurmaaFoto: Rauno Volmar

Lauljanna Lenna Kuurmaa on juba aastaid päriselt maale elamisest unistanud. Enne ei olnud tal selleks võimalust, kuna tema kõrval polnud õiget inimest. Nüüd on.

Lenna Kuurmaa kolis Setumaale elama koos laste Ami (7) ja Matilda (5) ning elukaaslase Lauri Mäesepaga (28). Unistus oma talus aasta ringi elada saatis Lennat juba sest ajast, kui ta selle pikalt tühjana seisnud Setumaa talukompleksi kümne aasta eest soetas. Koht vajas hädasti hellust ja armastust ja seda jagus lauljataril juba toona küllaga, nagu ka abistajaid, aga millestki jäi alati puudu.

Alles siis, kui kaks aastat tagasi tuli Lenna ellu Lauri, hakkas unistus päriselt maale kolimisest reaalsuseks muutuma. "Ma kogu aeg mõtlesin, et tahaks nii väga rohkem siin olla, aga üksi on see raske. Mul lihtsalt polnud seda õiget inimest, kellega oma unistust ellu viia. Nüüd on," on naine saatusele tänulik.

Otsus Tallinnas Nõmmel asuv kodu välja üürida ja kevadest maale kolida tehti juba möödunud sügisel, ent ootamatult tabanud eriolukord kiirendas selle sammu astumist märgatavalt. Märtsi keskel pakkisid nad kiiruga asjad ja sõitsid pikemalt mõtlemata tallu.

Loe pikemalt ajakirjast EMA.

Rannap Roostevaba maailm