Liina Stein plagiaadisüüdistusest: olen piisavalt andekas, et luua oma disainid ise ja võtan seda laimu komplimendina

 (33)
Liina Stein plagiaadisüüdistusest: olen piisavalt andekas, et luua oma disainid ise ja võtan seda laimu komplimendina
Foto: erakogu

Värske Kroonika kaante vahel rullub lahti suur moeskandaal, milles moelooja Ülle Suurhans-Pohjanheimo süüdistab oma kolleegi Liina Steini moekunstnik Kristina Viirpalu töö plagieerimises ja Steini moeäri juhti Sven Roosnat enda ähvardamises kohtuga (Loe lähemalt SIIT). Artiklis saavad sõna nii Suurhans-Pohjanheimo, Roosna kui ka Kristina Viirpalu, kuid Steinil jääb üle end vaid sotsiaalmeedia vahendusel kaitsa. "Olen piisavalt andekas, et luua oma disainid ise," võtab Stein sõna.

Seoses konkurentide meelevaldsete ja pahatahtlike süüdistustega nagu oleks tema looming liiga sarnane Kristina Viirpalu sama kategooria tootega, pöördus ta objektiivse hinnangu saamiseks ja valeväidete kummutamiseks Eesti Intellektuaalomandi ja Tehnoloogiasiirde Keskuse direktori Marius Kuningase poole: "Tema hinnangul ei ole antud juhul tegemist Kristina Viirpalu autoriõiguste ega ka tööstusomandi õiguste rikkumisega. Minu senine töö ja saavutused moeloojana tõestavad, et olen piisavalt võimekas, et luua oma disainid ise ega vaja selleks kõrvalist abi. Minu kollektsioonid on hooajast hooaega pälvinud nii moeasjatundjatelt kui klientidelt positiivseid hinnanguid."

Steini meelest on äärmiselt kurb ja ootamatu sattuda sellise pahatahtliku rünnaku alla ja seda inimeste poolt, kelle loomingut on ta alati imetlenud ja kõrgelt hinnanud. "Kristina Viirpalu ja Ülle Suurhans-Pohjanheimo tõelised motiivid minu tööd laimata on mulle teadmata, ent kindlasti ei mõju sel viisil konkurentide avalik halvustamine hästi nende kummagi mainele," tõdeb noor moelooja ja lausub lõpetuseks: "Võtan seda hetkel ebameeldivat olukorda kui kaudset komplimenti, sest päris põhjuseta kaks valdkonna tugevat tegijat igasugust eneseväärikust kaotades kollast ajakirjandust appi võttes mind rünnanud ei oleks."