Liis Tappo-Treial avalikustab, kuidas ta oma abielu päästis: mõte elust uue inimesega võib ju ahvatleda, aga...

 (126)
Tantsud Jääl - melu_-7
Tantsud Jääl - melu_-7Foto: Ilmar Saabas

Kümmekonna aasta eest kolis Miss Estonia 1990 Liis Tappo-Treial (49) kodust välja. Uues Kroonikas lausub Liis elutargalt, et igal inimesel tuleb pikal eluteel ette hetki, kus lähedasemalt suheldakse rohkemate inimestega kui ainult abikaasaga. Tal ja tema abikaasal Rene Treialil (59) jagus oskust erimeelsused rahumeelselt lahendada.

"Ju olime nii küpsed, et teada, et lahutus ei ole meie jaoks ainus lahendus. Meile jõudis õigeaegselt pärale teadmine, et uue inimese saabumisega muutuvad väljakujunenud peresuhted lõplikult, ja me tajusime abikaasaga mõlemad, et on midagi, mille nimel pingutada," meenutab Tappo-Treial

Ta tunnistab, et mõte teistsugusest elust uue inimesega võib ju mõttena ahvatleda, aga teadmine, et su pere ei ole enam koos ja ühine, tuletab meelde, et muutus on lõplik.

"Ükspäev oleme ju kõik vanaemad ja vanaisad ega pruugi soovida, et meie lapselapsed peavad õppima tundma oma vanaema uut meest ja vanaisa uut naist, kellega neil sidet ei ole. Mina suudan oma pere ühtsust ise säilitada, nende inimestega, kellega seda aastakümneid koos oleme ehitanud."

Samas tunnistab Tappo-Treial, et keegi ei saa öelda teisele inimesele, kuidas on õige elada. "Igaüks jõuab ise äratundmisele, ent mõnikord võib arusaam tulla liiga hilja."

Loe edasi siit.

Rannap Roostevaba maailm