Lindsay Lohan kaotas kohtuvaidluse mängu GTA tootjaga, mida ta süüdistas identiteedivarguses

 (4)
Lindsay Lohan kaotas kohtuvaidluse mängu GTA tootjaga, mida ta süüdistas identiteedivarguses
Scanpix/Reuters

Lindsay Lohan kaotas New Yorgi kõrgeimas kohtus vaidluse videomängu Grand Theft Auto loojatega. Nimelt kasutas Take-Two Interactive naise sõnul tema isikut selleks luba küsimata ja tasu maksmata. Kohus otsustas aga mängutootja kasuks, kuna vaidlusalune karakter on küll naine, ent sellega ka sarnasused piirduvad, vahendab Daily Mail.

Lacey Jonesi kirjeldus mängus on, et tegu on lauljast näitlejaga, kes väldib paparatsosid. Karakterit kujutati bikiinides ning ta näitab Churchilli V-märki ja teeb endast pilti. Lohani sõnul on tegelane tema pealt maha viksitud, ent kohus sellega ei nõustunud. “Kunstiline sarnasus puudub. Tegu on satiirilise kujutlusega tänapäevasest rannaskäijast ning seda ei saa võtta Lohani kujutlemisega. Sarnasus piirdub vaid sellega, et mõlemad on noored naised. Pole kasutatud Lohani nime ega talle viidatud.”

Ka alama astme kohus otsustas samamoodi. Lohan on juba 2013. aastast lubanud kohtusse pöörduda, ent lootis Take-Two Interactive’iga jõuda kokkuleppele teatud summa maksmisega. Mängutootja aga keeldus ning tõdes nagu kohuski, et sarnasus on vaid selles, et mõlemad on noored, blondid naised.