Lisette Kampus: ärge laske enda käest küsida, miks peaks kanep olema legaalne, vaid küsige vastu, miks kanep ei ole legaalne

 (29)
Loe tervet kõnet!
Lisette Kampus
Lisette KampusFoto: Kuvatõmmis

Vähemuste eest võitleja Lisette Kampus astus täna Toompeal üles sütitava sõnavõtuga, toetades kanepi legaliseerimise ideed Eestis.

"Tervist, ei olegi nii vähe inimesi, kui ma kartsin, et tuleb. Väga julged olete, väga äge! Mul on öelda hästi lühidalt ja seetõttu ma püüan hästi selgelt ka: alkohol ja tubakas on narkootikumid. Meelemürgid. Uimastid. Mõnuained. Väga kõrge sõltuvusriskiga. Igal juhul kui te neid tarbite, teete oma tervisele ainult kahju. Mitte ainsatki positiivset kõrvalmõju ei ole. Niisiis, nende kahe narkootikumi legaalseks kasutamiseks on kaks mõistlikku argumenti. Number üks, vastutustundlik tarbimine. Number kaks, reguleeitud ehk kontrollitud turg. Me peame selle kanepidebati pöörama täielikult ümber. Ärge laske enda käest küsida, miks peaks kanep olema legaalne, vaid küsige ise vastu, igal pool kogu aeg, kõigi käest: miks kanep ei ole legaalne? Ja te näete, kuidas teie vastased jäävad hätta ja te näete, kuidas teie argumendid jäävad peale ja see meie argument võidab! Inshallah, me teeme selle ära!"

Loe "Laske elada,raisk!" petitsiooni SIIT.