"Litside" Lisette Pomerantsil toimus filmivõtetel müstiline taaskohtumine: vaatasin, et johhaidii, nii nägus noor täkk!

 (21)
"Litside" Lisette Pomerantsil toimus filmivõtetel müstiline taaskohtumine: vaatasin, et johhaidii, nii nägus noor täkk!
Erakogu

Värskes Kroonikas rääkis oma elust ja tegemisest noor tõusev täht Lisette Pomerants, kes sai tuule tiibadesse Mart Sanderi teleseriaalist "Litsid". Sanderi uus etnograafiline müstikalugu "Üksilduse allikas" räägib aga külapoisist, keda näkk märga hauda meelitab. Seda näkki kehastab justnimelt Lisette ja ta rääkis Kroonikale loo põnevast kohtumisest filmivõtetel.

Müstilise loo filmivõtted toimusid Hiiumaa lähistelt Saarnaki laiul. "Õhtul kodus muljetasin emaga, kui helistas üks tema ammune sõbranna: "Kuule, sinu tütar mängib filmis koos minu pojaga...!""

Ilmnes, et Mart oli kui saatuse sõrm, valides oma müstilisse linaloosse nümfi ja tema armujoogi ohvri, talupoiss Hansu kehastajaid. ­Lisette ja Ott Salla osutusid lapsepõlve mängukaaslasteks. "Mina vaatasin proovivõttel esimese hooga, et johhaidii, nii nägus 20aastane noor täkk! Üldse ei pannud pilti kokku, et seesama poiss, kelle katsikulgi olin nelja-aastaselt käinud. Möllanud, mänginud, vaadanud "Nu, pogodi!" multikaid koos..."

Ema otsis adrenaliinihoos kohe tõenduseks vanad fotod välja. Isegi Mart oli hämmelduses. "Vaatas meid Otiga ja ütles, et päris spooky." ­Lisette rõkkab naerda. "Äge, detsembris jõuame sellesama Otiga paaris kinoekraanile – vaatajail on, mida oodata!"

Loe refereeritud artiklit pikemalt siit!

Rannap Roostevaba maailm