LÕBUS KLÕPS | President laulis laulupeol

 (10)
Tartu laulupidu
Tartu laulupiduFoto: Mana Kaasik

Nii rõõmsat Kersti Kaljulaidi (49) kui viimati Tartus juubelilaulupeol ei näe just sageli – võimalus Korp! Filiae Pat­riae naiskoori ridades laulukaare all laulda hoidis tal kogu õhtu naeratuse näol.

Kaljulaid osales ka peakontserdile eelnenud rongkäigus, kandes peas teklit ja seljas esimeseks vabariigi aastapäeva vastuvõtuks valminud stiliseeritud rahvariideid, mis sobisid sel päeval ideaalselt.

Märtsis Klassikaraadiole antud intervjuus avaldas president, et lööb Tartu laulupeol lauljana kaasa. "Ei saa salata, et ma olen ise selle üle väga õnnelik. Filiae Patriae naiskoor on sellepärast hästi tore koor, et seal laulavad ju koos tänaseks väga erinevad põlvkonnad. On tudengeid ja oleme meie kõik ja veelgi vanemad vilistlased," rääkis Kaljulaid saates "Laulupeo nähtamatud lood". Presidendi enda lemmiklaul Tartu laulupeo repertuaaris oli helilooja Lembit Veevo "Suvine tuul", mis kirjutatud Juhan Liivi sõnadele. Kaljulai­di sõnul elab eesti rahvuslus laulupeol oma kõige eredamat, sõbralikumat ja naeratavamat elu.