Maailma kõige tüütum jõululaul? Mariah Carey "All I Want for Christmas" jõudis 25 aastat hiljem Billboardi tippu

 (1)
Maailma kõige tüütum jõululaul? Mariah Carey "All I Want for Christmas" jõudis 25 aastat hiljem Billboardi tippu
Foto: Scanpix

Kes pole miljon korda kuulnud Mariah Carey 25. aastapäeva tähistavat jõululugu, mida paljud kaubanduskeskused ja raadiojaamad korduvalt mängivad juba novembrist?

1994. aasta albumil "Merry Christmas" välja antud lugu oli menukas ka veerandsada aastat tagasi, aga alles käesoleval aastal jõudis lugu edetabeli 1. kohale, vahendab Consequence of Sound.

2017. aastal jõudis lugu esikümnesse, aasta hiljem lausa kolmandale kohale.

Varasemalt on edetabeli tippu jõudnud vaid üks pühadelugu. Esimesena jõudis edetabeli vallutada David Seville lauldud lugu "The Chipmunk Song" 1958-1959. aastatel. Lugu püsis tipus neli nädalat.

Billboard Hot edetabelisse võetakse pühadelugusid alles lähiajaloost, varem peeti jõululauludele eraldi edetabelit.

"All I Want for Christmas" purustas käesoleval aastal maailmarekordi ka kõige pikema ajaperioodiga, mis kulus ühel lool esikoha vallutamiseks pärast esmailmumist.

Carey jõudis esimest korda edetabeli tippu 1990. aastal looga "Vision of Love". Nüüd on Carey jaoks 19. esikohale jõudnud lugu ja laulja on vaid ühe loo kaugusel biitlite rekordi purustamisest.

Kui Mariah Carey "All i Want for Christmas" püsib edetabeli tipus 4. jaanuarini, saab temast ainus artist, kellel on olnud edetabeli esikohalugu nelja erineva kümnendi jooksul 1990., 2000., 2010. ja 2020. aastatel.