Madli Vilsar naistepäeva eel: mulle on töövestluse ajal öeldud, et mind on liiga riskantne palgata

 (1)
Madli Vilsar
Madli VilsarFoto: Alar Truu, Õhtuleht

Sel pühapäeval on taas naistepäev ja see tähendab kõrgendatud tähelepanu naiste suunal. Telenägu Madli Vilsar (29) näeb selles päevas võimalust pöörata tähelepanu tähtsatele naisi puudutavatele teemadele.

Endise missi ja ilmatüdruku Madli Vilsari, kes on alates suvest Londonis elanud, tähendab 8. märts eelkõige isa sünnipäeva. "Seega mulle seostub naistepäev alati sellega ja sööme koos perega torti," ütles Madli.

"Kui ma nüüd päris aus olen, siis pole minu elus väga palju naistepäeva tähistamist olnudki. Aga tähendab see kindlasti seda, et vähemalt üks päev aastas räägitakse palgalõhest ja naiste vastasest käitumisest kõikides meediaväljaannetes korraga," ütles ta Kroonikale.

Need mõtted jäid vist Madli kummitama, sest mõned tunnid hiljem kirjutas ta Instagrami detailsemalt, kuidas ta on langenud diskrimineerimise ja kriitika alla, kuna on naine.

"Ma mäletan väga hästi, kuidas ülikooli ajal mulle üks professor ütles, et palgalõhe pole üldse nii hull asi, peate ise lihtsalt rohkem olema ja vaeva nägema. Ma saan aru, kui tümitatakse allikaid ja nende vastavust akadeemilisusele, aga kui tümitatakse ideed, mille ümber essee kirjutatud oli ja väidetakse, et probleemi pole, vot see pole ok," selgitas Madli.

Seotud lood:

LOE KA: Miss ja ilmatüdruk Madli Vilsari enesehävituslik karjäär: kiusamine, valu ja reetmine nii sõprus- kui armusuhetes

Ta lisas: "Mulle on töövestlusel öeldud ausalt, et minu vanuses naist on liiga riskantne palgata, sest äkki ma tahan kohe-kohe lapsepuhkusele minna. Minu juuksevärv pidavat näitama kui loll ma olen ja ilmselgelt fakt, et mulle meeldib meiki kanda, näitab kui pealiskaudne ma olen. Naised peavad mõtlema oma riietusele kolm korda rohkem kui võiks, sest kui see on liiga nii või naa on sellest probleem."

"Need olid lihtsalt primitiivsed ja igapäevased näited, aga miks mitte neid välja tuua, kui need on päriset juhtunud? Ma elan kultuuriruumis, kus ma ei või sugu määratleda ja isegi naistepäeva pidamine on midagi täiesti uut, seega ma ootan ausalt seda väga hea meelega," viitas Madli Londonis elamisele.

Madli Vilsar selgitas, et teksti saatev pilt on tehtud kohaliku naiste vastase vägivalla ja varjupaika pakkuva ühenduse ja ühe väga "naiseliku" kohviku poolt korraldatud naistepäeva ürituselt, kus räägiti asjadest nii nagu need on ja inimesed jagasid oma isiklikke kogemusi.

View this post on Instagram

Kui mult küsiti, et mida naistepäev mulle tähendab, siis mõtteid on tegelikult palju, aga esile tõusis kindlasti see, et ühel ajal aastas räägivad enamik väljaanded asjadest, mis on meie jaoks reaalsus iga päev. Ma mäletan väga hästi, kuidas ülikooli ajal mulle üks proffessor ütles, et palgalõhe pole üldse nii hull asj, peate ise lihtsalt rohkem olema ja vaeva nägema. Ma saan aru, kui tümitatakse allikaid ja nende vastavust akadeemilisusele, aga kui tümitatakse ideed, mille ümber essee kirjutatud oli ja väidetakse, et probleemi pole, vot see pole ok. Mulle on töövestlusel õeldud ausalt, et minu vanuses naist on liiga riskantne palgata, sest äkki ma tahan kohe kohe lapsepuhkusele minna.Minu juuksevärv pidavat näitama kui loll ma olen ja ilmselgelt fakt, et mulle meeldib meiki kanda näitab kui pealiskaudne ma olen. Naised peavad mõtlema oma riietusele kolm korda rohkem kui võiks, sest kui see on liiga nii või naa on sellest probleem. Need olid lihtsalt primitiivsed ja igapäevased näited, aga miks mitte neid välja tuua, kui need on päriset juhtunud? Ma elan kultuuriruumis, kus ma ei või sugu määratleda ja isegi naistepäeva pidamine on midagi täiesti uut, seega ma ootan ausalt seda väga hea meelega. Pilt on kohaliku naiste vastase vägivalla ja varjupaika pakkuva ühenduse ja ühe väga “naiseliku” kohviku poolt korraldatud naistepäeva ürituselt, kus räägiti asjadest nii nagu need on ja inimesed jagasid oma isiklike kogemusi. Lõpetuseks mõte @refugecharity esindaja sõnavõtust! “Domestic abuse or violence against women is not one size fits all, everyone is affected differently and even the effects are different, some people recover fast the others needs healing room for a lifetime. No ones pain should be marginalized because we do not understand it. We are here to empower women and help them grow and get back on their feet. But what we all can do is just to be little bit kinder”

A post shared by Madli Vilsar (@madlivilsar) on