Maili Valgepea Raivo Järvist: Mäletan hästi, kui ta rääkis anekdoote, mis olid Onu Raivo lugudest muidugi miljonite valgusaastate kaugusel

 (3)
Raivo Järvi
Raivo JärviFoto: Ilmar Saabas

Viis aastat tagasi suri kõigest 57-aastasena kunstnik, poliitik ja saatejuht Raivo Järvi. Sellest nädalast on Tallinna Portreegaleriis võimalik näha näitust, mis on keskendunud sooja ja võluva kunstniku elule. Raivo sõbrad igatsevad teda endiselt kõik taga.

"Ta oli sõna otseses mõttes päikeseinimene – tuli tuppa ja tuba läks valgeks. On ebaõiglane, et ära võetakse sellised inimesed, kes suudavad tuua nii palju rõõmu," ütleb Justamendi laulja ja raadiohääl Jaan Elgula, kes peab Raivot hingesugulaseks.

"Mäletan hästi, kuidas Raivo nõjatus raadios uksepiidale ja rääkis nagu muuseas anekdoote, mis olid Onu Raivo lugudest muidugi miljonite valgusaastate kaugusel,” meenutab Kuku raadio produtsent Maili Valgepea.

Risto Kirsipuu, keda seob Raivoga 30 aastat kestnud sõprus, mille alguse kohta ütleb Risto kindlalt "armastus esimesest silmapilgust”, meenutab Raivot kui kirglikku spordimeest. Raivo armastas väga tennist mängida ja mägedes suusatada – aga sport käis naljaga käsikäes. Ristol ja Raivol oli tenniseväljakul kokkulepe, et kaotaja räägib anekdoodi. "Pidin pingutama, mina eriti anekdoote ei teadnud ja katsusin alati võita,” muheleb Risto.

Loe refereeritud artiklit pikemalt värskest laupäevalehest LP!

Rannap Roostevaba maailm