Maire Aunaste otsustas riigikokku mitte kandideerida: mul on olnud seal jubedaid aegu!

 (188)
Riigikogu avaistung 30.03.2015
Riigikogu avaistung 30.03.2015Foto: Ilmar Saabas

"Ma olen kogu aeg ennast häbenenud, õnneks Toompea lossis mitte, aga väljaspool seda küll. Ma ei käi kuskil, igaksjuhuks, sest ma ei tea kunagi, kas keegi võib mind millegagi visata, ma kardan pilke ja kõike," räägib legendaarne telenägu Maire Aunaste saates "Hommik Anuga" oma poliitikukarjäärist, millele ta praegu joone alla tõmbab.

"Ma ei taha mitte midagi halba nende aastate kohta öelda, sest ma olen tundnud end hästi seal Toompea ukse taga, sest üldiselt on inimesed sõbralikud minu vastu. Ma tunnen seda toetamist, mida väljaspool lossi ma ei tunne. Mul on olnud seal tegelikult jubedaid aegu. Esimesed kolm aastat eriti, kuna minuni jõuavad igasugused ironiseerivad, väljanaervad, vastikud kommentaarid," on tavaliselt raudse iseloomuga tuntud Aunaste intervjuus eriti avatud.

Ka päevast päeva öeldi talle ilma mingisuguse häbitundeta ebaviisakaid remarke. "Jõuan kassapidaja juurde, asjad on liini peal, ta vaatab neid asju, tõmbab läbi, vaatab mulle otsa ja ütleb: "Ma olen teis väga pettunud. Miks? Sellepärast, et läksite riigikokku. Nüüd olete kõik nagu teisedki, kes rahvast petavad."," kirjeldas ta.