Maret Maripuu läks tagasi koolipinki

 (25)
Maret Maripuu
Foto: Andres Putting

Maret Maripuu, kes eelmisel aastal minstriametist tagasi astus, läks tagasi koolipinki. Aktiivne naine alustas õpinguid Tartu ülikoolis epidemioloogia erialal. "Minstriametis poleks mul õppimiseks aega olnud," räägib iga nädal paar päeva Tartus tudeeriv Maret.

Ehkki Maripuul on taskus õigusmagistri paberid, on tervisetemaatika teda alati köitnud, kirjutab Naisteleht. "See on alati südamelähedane olnud."

Maret valutab südant ka Eesti rahva tervise pärast, keda kimbutavad tõsised kroonilised tõved: südame-veresoonkonna haigused, vähk ja traumad. "Ekspertide hinnangul on umbes 40% vähijuhtudest ennetatavad, juhul kui loobuda suitsetamisest, vältida ülemäärast päevitamist, piirata alkoholi tarbimist ja toituda tervislikult," on ta veendunud.

Ennast peab ta keskmiseks eestlaseks - alati võiks rohkem liigutada ja üldse käituda tervise suhtes sõbralikumalt. "Varem käisin pidevalt tennist mängimas ja tegin joogat. Nüüd, pärast kooliminekut, on see raskemaks läinud. Küll aga üritan käia hommikuti ujumas."