Margus Tsahkna meenutab Kersti Kaljulaidi esimesi visiite riigijuhina: ütlesin, et see on meie president. Oleks sa selle mehe nägu näinud!


Margus Tsahkna meenutab Kersti Kaljulaidi esimesi visiite riigijuhina: ütlesin, et see on meie president. Oleks sa selle mehe nägu näinud!
Ekspress Meedia

Värskes Kroonikas jagavad Eesti president Kersti Kaljulaidiga seotud lõbusaid lugusid tema lähedased sõbrad, kellest üks on ka endine kaitseminister Margus Tsahkna, kes tunneb Kaljulaidi juba paarkümmend aastat.

“Astusin Sakala korporatsiooni 1995. aastal, Kersti on naiskorporatsiooni Filiae Patriae liige 1990. aastast. Ütlen ausalt — olen alati väga uhke, kui president korporatsiooni värve kannab. Üliõpilasorganisatsioonist on võrsunud meie riik ja tema oskus seda rõhutada on võimas,” räägib Tsahkna, kes praegu tegeleb Eesti kaitsetööstuse ettevõtete ekspordiga. Üks lahedamaid lugusid seoses presidendiga on Tsahknal jutustada paari aasta tagusest ajast, kui Müncheni julgeolekukonverentsil Kaljulaidil end uue tulijana kehtestada tuli.

“Olime just uue presidendi saanud, mina olin kaitseminister ja Briti lennukid valvasid Eestis NATO õhuruumi. Õhtusel ajal, kui oli juba nii-öelda vabam hetk ja koguneti vabamas õhkkonnas, ilmus kõrvallauda Briti kaitseminister oma meeskonnaga. Mõtlesin, et teeme kõik omavahel tuttavaks. Arrogantne härra vaatas meie presidenti üleolevalt pealaest jalatallani ega saanud aru, mida ma tahan talle rääkida. Ütlesin, et see on Eesti Vabariigi president. Oleks sa selle mehe nägu näinud! Ta kukkus täiega ära. Järgmisel hommikul tuli Briti kaitseminister hoogsalt mulle koridoris vastu, käsi pikalt ees: tere, kuidas läheb, see teie president — kuidas oleks võimalik temaga veel kohtuda?!”

Loe edasi värskest Kroonikast!