Maria Avdjuško: inimesed vaatavad, käsi pikal, valitsuse poole

 (79)
Maria Avdjuško: inimesed vaatavad, käsi pikal, valitsuse poole
Foto: Ilmar Saabas

Näitleja Maria Avdjuško arvates pole vabadusaastad eestlastele kõige paremini mõjunud. "Eestlaste iseloom on minu arvates läinud palju halvemaks, inimesed rumalamaks ja laisemaks. 90ndate alguses olid kõik väga ettevõtlikud ja mõeldi välja igasuguseid asju, aga nüüd vaadatakse, käsi pikal, valitsuse poole, et minuga peab tegelema. Kus võetakse see õigus?"

Kultuur on ainus asi, mis eesti rahva päästab, arutleb Maria ajakirjas Meie Pere. "Olgu aeg kerge või raske - keskmine eestlane jätab pigem muretsemata mõne värvilise hilbu, kui loobub raamatust või teatrielamusest."

Olgugi, et elamiseks tundub Eesti looduse poolest parim paik, tajub näitleja Maria Avdjuško end aeg-ajalt mõnes suurlinnas tuulutamas käia.
"Kui mõelda meie loodusele, siis arvan, et siinsele on vähe võistlejaid. Eesti küla on lahedalt individualistlik: et on üks maja ja alles poole kilomeetri pärast teine. Kui ma seda välismaalastele räägin, siis nad lihtsalt ei usu, et selline asi on võimalik," räägib taväljaandele Meie Pere.