Marju Länik käib poes kummikinnastega: teadmatus on kõige ebameeldivam

 (6)
Marju Länik käib poes kummikinnastega: teadmatus on kõige ebameeldivam
Foto: Erlend Staub, Erlend Štaub

Nii nagu teistel artistidel on ka Marju Länikul (62) eriolukorra kehtestamisest saati esinemised edasi lükatud. Marju on pikka aega hoidunud lähikontaktidest.

Olen olnud väga hoolas, kuu aega ainult kodus," kinnitab ta. "Poes käin kummikinnastega ning metsarajal hoian inimestega kümnemeetrist vahet."

Marju on ka toidupoe ukselt tagasi pööranud, sest ostlemas on liiga palju rahvast. Lauljatar ei välista, et võib hakata poes käima öösiti, kui see on kõige ohutum.

Marju tunnistab, et süsteem, mille järgi tema elu toimis, on täiesti paigast ära: "Teadmatus on kõige ebameeldivam – et kas ja millal see olukord normaliseerub."

Rõõmu ammutab ta aga loodusest ja ilusast ilmast. Hiljuti saadeti Marjule Nurmikost kauneid lilli, mis muidu oleks raisku läinud. Seegi üllatus tõi naeratuse suule. "Ilma jalutuskäikudeta ja helge ilmata oleks oluliselt raskem seda negatiivset infot taluda."

Kõige enam tunneb lauljatar aga puudust tööst ja esinemistest. Tal on plaanitud aasta lõppu suured soolokontserdid Tallinnas ja Tartus, kuid pole kindel, kas need ka toimuvad...