Mart Sander peab kaks korda aastas paastu: kiriku reeglid pole vastu võetud nalja pärast

 (7)
Mart Sander,Kaja Kallas,Juku-Kalle Raid Mihkel Raua juhitud saates Kolmeraudne
Mart Sander,Kaja Kallas,Juku-Kalle Raid Mihkel Raua juhitud saates Kolmeraudne Foto: Rauno Volmar

"Kirik on 2000 aastat üritanud tegelda meie vaimsete ja füüsiliste probleemidega – sellega, millega näiteks psühholoogia ja toitumisteadused on tegelnud vaevu sajandi, kiriku reeglid pole vastu võetud nalja pärast, küllap on neil sügavam mõte, mida võib usaldada," põhjendab laulja ja saatejuhina tuntud Mart Sander tänases Õhtulehes, miks ta kaks korda aastas kirikutraditsiooni järgi paastub.

"Hakkasin Tallinna roomakatoliku kirikus käima ajast, kui olin 13-aastane ja sellest ajast pean paastu," räägib Sander. "Loobun punasest lihast, kana- ja munatoitudest, ehkki tarbin neid umbes korra nädalas, aga menüüsse jäävad kala ja taimed."

Toit on Sanderi sõnul siiski vaid üks osa neist loobumistest, millele paast kutsub, sest mõte on loobuda asjadest, mis nii väga meeldivad, et neist tahtmatult sõltuma hakatakse, näiteks alkohol, suitsetamine, seks, ööklubide külastamine ja pidutsemine, hasartmängud, šoppamine, iluprotseduurid, reisid kuurortidesse ja nii edasi.

"Luksustest ja naudingutest loobumise kaudu hakkame märkama asju, mis on meile elus tegelikult tähtsad ja muutume tugevamaks," selgitab Sander paastu mõtet.

Refereeritud Õhtuhelest