Meedia kihab: Briti artist esitas Donald Trumpi ametisse astumise tseremoonial esinemiseks vastuolulise tingimuse

 (16)
Meedia kihab: Briti artist esitas Donald Trumpi ametisse astumise tseremoonial esinemiseks vastuolulise tingimuse
Donald Trump, Rebecca FergusonFotod: Scanpix

Briti talendishow hõbemedalistil Rebecca Fergusonil on palutud üles astuda 20. jaanuaril Donald Trumpi presidendiametisse pühitsemise tseremoonial. Neiu on lubanud kutse vastu võtta juhul, kui tal lubatakse tuua kuuldavale rassismivastaseks hümniks nimetatud laul "Strange Fruit".

Billie Holiday ja Nina Simone'i poolt kuulsaks lauludud teos kannab suurt ajaloolist tähtsust olles kantud Ameerikas musta nimekirja selle vastuolulise sisu pärast. "See on laul, mis räägib tähelepanuta ja maha tambitud mustanahalistest inimestest Ameerika Ühendriikides. Laul, mis tuletab meelde, et armastus on siin viha täis maailmas kõige võimsamaks jõuks. Kui lubate mul üles astuda selle looga, võtan teie kutse suurima heameelega vastu," sõnab artist vastuses Trumpi kutsele.

Ühendriikide tulevasel presidendil on kõnealusele sündmusele esinejate leidmisega jätkuvalt probleeme. Kutsed on tagasi lükanud teiste tuntud artistide seas Elton John, Kissi ninamees Gene Simmons, kantriartist Garth Brooks ja ooperilaulja Andrea Bocelli.

2009. aastal astusid president Barack Obama sisse pühitsemise tseremoonial üles teiste seas poplegendide staatuse omandanud Beyoncé ja Aretha Franklin.