"Meeleheitel koduperenaiste" staar Felicity Huffman pääses enneaegselt vanglast


"Meeleheitel koduperenaiste" staar Felicity Huffman pääses enneaegselt vanglast
Foto: AFP

Felicity Huffman vabastati vanglast 11 päeva pärast karistuse algust, mis oleks pidanud kestma kaks nädalat, vahendab Los Angeles Daily News. Huffmani katseaeg vältab siiski terve aasta, mille jooksul ei tohi ta toime panna uusi kuritegusid.

Kuna 56-aastane näitlejatar ei soovinud veeta ameeriklaste jaoks tähtsat Kolumbuse püha trellide taga, viis Huffmani näitlejast abikaasa William H. Macy oma naise kinnipidamisasutusse 15. oktoobril, mis oli mõni päev pärast seda, kui kohtunik määras talle karistuseks kaks nädalat vangistust, 30 tuhande dollarilise trahvi ja 250 tundi ühiskondlikult kasulikku tööd. Huffmani süüteoks oli altkäemaksu pakkumine ülikooli prorektorile, et too manipuleeriks Huffmani ja Macy ühise tütre hinnetega. Naine kahetses toona oma tegu pisaraterohkel istungil ning tunnistas, et oli rumal ning eksis.

"Meeleheitel koduperenaiste" seriaali eest Emmy auhinnaga pärjatud Huffman oli üks esimesi süüdimõistetuid skandaalis, kus kümned jõukad lapsevanemad said kaela altkäemaksusüüdistuse võsukeste eliitülikoolidesse sokutamise eest. Teised süüteos karistatud vanemad pidid kandma märksa karmimaid karistusi.