Meeletud peavalud viisid Kare Kauksi õpetajaametist

 (31)
Tartu Muusikapäevad 30 Mahavok ja Kare Kauks
Foto: DELFI

Laulja ja muusikapedagoog Kare Kauks jõudis Otsa-koolis töötada neli aastat, kui tervisehäda teda lahkuma sundis.
"Koolist lahkumise sügavam põhjus oli pigem isiklik ja tervisega seotud. Olin juba varem migreenihoogude all kannatanud, lisaks tulid uuesti välja vanad närvivalud, nii et ma ei teadnud iial ette, milliseid "üllatusi" järgmine päev tuua võis," räägib Kare.

Millest terviseprobleemid täpsemalt tingitud olid, ta ei teagi. "Arvan, et olen endasse koguja. Vahel teen enesele muretsemisega liiga," ütles ta ajakirjale Anne&Stiil antud intervjuus.

"Kõige hullemad on peavaluhood, need segavad elurütmi kõige enam. Vahel pea rõhub nii hirmsasti, et küsin iseendalt: mida see valu mulle öelda tahab? Vastust pole tänini saanud."

Kare on murele lahendust otsinud nii traditsiooniliste kui ka alternatiivsete ravimeetoditega. "Kõige karmim oli arstide pakutud hormoonravi, mis isegi natuke aitas, aga kõrvalmõjud olid kohutavad ja ainevahetus on siiani paigast ära. Ma ei tunnetanud enam oma keha - olin nagu vati sees ja üleni paistes. Siiani puhastan organismi hormoonravi jääkidest ja proovin leebemaid teid pidi harmooniat leida," räägib Kare.

Rannap Roostevaba maailm