MEENUTUSGALERII ja VIDEO: Suri tuntud rokipioneer Gregg Allman


Suri tuntud USA rock'n'blues muusik Greg Allman, kellel oli oma vennaga loodud bändis The Allman Brothers Band võtmeroll 1970ndate lõunaosariikide rokkmuusika väljakujunemisel.

Allman suri 69-aasta vanuses rahulikult oma kodus Georgia osariigis. Gregg vaevles mitmete tervisehädade käes (muuhulgas põdes ta juba 1999. aastast C-hepatiiti ning sai endale 2010. aastal uue maksa), mis juba läinud suvel pidurdasid tema väljakuulutatud kontserttuuri. Toona ei täpsustatud, mis mehel viga oli, kuid vihjati häälemurele. Mõne aja pärast nähti meest taas laval, ent talvine kontserttuur jäeti jällegi ära ning pärast seda muusikut enam esinemas ei nähtudki.

Gregory LeNoir Allman sündis 8. detsembril 1947 Nashville'is, Tennessee osariigis. Ta alustas muusikukarjääri koos oma vanema venna Duane´iga hilistel 60ndatel. Nad moodustasid ansambli The Allman Brothers Band, kus Gregg täitis esivokalisti ning klahvpillimängija rolli. 1971. aastal vend hukkus, ent Allman jätkas bändiga järgmised 45 aastat, musitseerides ka sooloartistina. Mehest jäid maha lesk, neli last ja kolm lapselast.Aitäh vastamast ja head loosiõnne!
Rannap Roostevaba maailm