Meest sõnast, härga sarvest! NOËP on sunnitud pea kiilaks ajama

Ettevõtmisel on üllas eesmärk!
 NOËP
NOËPFoto: Madis Veltman

Muusik ja filmimees Andres Kõpper ehk NOËP postitas eile Instagrami mõtlemapaneva pealkirjaga foto, kus teatas, et 4000 meeldimise täitumisel ajab ta pea kiilaks. Hetkeseisuga on klikitud foto juures olevat südamekest juba üle 4100 korra ning tundub, et sarmikas mees peabki oma ilusa soengu nulli ajama.

NOËPi üleskutsel on õnneks täiesti legitiimne põhjus olemas — ta kutsub üles Eesti metsade peale mõtlema ning hashtagiga #lageraie märgib ära oma vastumeelsuse puude langetamisele. “Kui täitub 4000 laiki, ajan pea paljaks ja annetan 400 eurot Eesti Metsa Abiks,” kirjutab ta. “Eesti Metsa Abiks on kodanikuühendus, mis seisab säästva metsa majandamise eest. Võimaluse korral võid ka ise hakata püsiannetajaks,” kutsub ta üles. Postituse all on fännid NOËPile ohtralt toetust avaldanud, kuid kiilaks ajamist ei oota keegi. "Aja parem oma vuntsid ära," nendivad mitmed naisterahvad.

Ettevõtmisega avaldav Kõpper toetust muusikust kolleegi Reigo Ahvena mõttekäigule, kes kirjutas mõne päeva eest sotsiaalmeedias järgmist: "Kas saaks kuidagi nii, et kogu raieküpset metsa ei võeta korraga maha? Ma saan aru, et riigile tundub see puukallistajate hüsteeriana, aga no päriselt - metsa peab saama teisiti majandada. Äkki see, et logistiliselt on optimaalne võtta hiigelsuured tükid, ei peaks antud juhul olema primaarne ja RMK otsustajad prooviksid iga kord mängida šablooniga, et mis oleks kui nende enda vanavanemate talu oleks selle mahavõetava metsa serval? Ei ründa kedagi, aga ilus oleks, kui rohelus ja metsarikkus ei säiliks Eestiga seoses ainult fotodel ja Rein Marani filmides!"

Rannap Roostevaba maailm