Metallikratid varastasid 40-meetrise raadiomasti

 (5)
Metallikratid varastasid 40-meetrise raadiomasti
AP/Scanpix

Tundmatud värvilisi metalle jahtivad kurjategijad varastasid USA Pennsylvania osariigis terasest ja vasest valmistatud 40 meetrit kõrge raadiomasti.

Kohaliku meedia teatel viisid kurikaelad endaga kaasa ka 150 kilogrammi kaaluva transformaatori, vahendab infoagentuur RIA Novosti.

Politsei versiooni kohaselt oli kuritegelik operatsioon hoolikalt ettevalmistatud, sest selleks, et mast metsast välja viia tuli see lõigata osadeks.

40-meetrist raadiomasti, mille väärtuseks hinnatakse 50 000 dollarit (553 000 krooni), ei kasutata juba ammu. Algselt asus mast Schaefferi perekonnale kuuluval maal, mille järel maa müüdi koos mastiga kohalikule raadiojaamale, mis pole praeguseks juba 20 aastat eetris olnud.

Hiljuti õnnestus Douglas Schaefferil maa tagasi osta ning ta pidas läbirääkimisi ühe mobiilioperaatoriga masti rentimiseks internetiteenuste tarbeks. Uut masti rajada pole mehe sõnul aga otstarbekas.

Koos mastiga kadusid ka mehel lootused kasuliku tehingu sõlmimiseks. Schaefferi perekond pakub inimesele, kes peab raadiomasti varastanud kurikaelad kinni vaevatasuks 1000 dollarit (üle 11 000 krooni).