Mida kuulas, luges ja vaatas Norra massimõrvar?

 (85)
Mida kuulas, luges ja vaatas Norra massimõrvar?
AFP/Scanpix

Norra massimõrvade teostajana kahtlustatav Anders Behring Breivik oli oma Facebooki profiili järgi konservatiivne kristlane ja Oslo jalgpalliklubi FK Lyn poolehoidja, kes harrastab ka jahtimist.

End poliitika ja aktsiaturgude analüüsiharrastajaks nimetava Breiviku lemmikraamatute hulka kuulub muuseas Franz Kafka „Protsess" ja düstoopia-klassik, George Orwelli „1984".

Mees kuulutab end tuntud Ameerika religioonipsühholoogi ja filosoofi William Jamesi austajaks.

Jamesi tuntud ütlus on, et religioon on riskivõtmine nagu langevarjuta hüpe, mis võib ebaõnnestuda, kui sul pole kindlat usku selle õnnestumisse.

Breivik märgib, et on klassikalise muusika ja vokaalse transmuusika kuulaja. Tema lemmikute seas kohtab Armin Van Buureni, Faithlessi, Audrey Gallagheri, Lange ft Sarah Howells, Delirium ft Jael jt viiteid ja näiteks The Age of Conani soundtrack.

Klassikalisest muusikast näiteks Skrjabin.

Filmidest on Breivik ära märkinud: „300 spartalast", „Gladiaatori" ning Lars Von Trieri „Dogville".

Viimases hukutab kitsarinnaline ja türanlik külaühiskond vabadust ja valikuid pooldava naise (Nicole Kidmaniga peaosas).

Televiisorist vaatas 32aastane Breivik sarju nagu Dexter, Stargate Univers, The Shield, True Blood ja Caprica Arvutiga mängis mees Modern Warfare 2 ja Worlds Of Warcrafti.