Mihkel Raud kustub õhtuti varakult ära: ma jään tavaliselt kell kümme magama

 (32)
Mihkel Raud
Mihkel RaudFoto: Karli Saul

Mihkel raud tunnistab intervjuus LPle, et on õudne ärakustuja. "Ma jään tavaliselt kell kümme magama. Minu jaoks on väga keeruline minna vahel Singer Vingeriga mingis ööklubis kell kaks öösel lavale. Mu bioloogiline kell tahaks, et oleksin selleks ajaks vähemalt kolm tundi maganud. Olen laval justkui sügavas unes, see on kohati päris õudne."

Ta lisab, et öistel mängudel ei olegi mingit naudingut. "See pole mingi saladus. Seda räägivad kõik, kes ööklubides kell üks-kaks öösel lavale peavad minema. Pole nauding meie jaoks ega tegelikult ka publiku jaoks, sest publik on tavaliselt selleks ajaks silmini juua täis. Nauding võib see olla ööklubi pidaja jaoks, sest inimesed joovad bändi oodates baaris kümnekordse juurdehindlusega viina."

Raud lisab ka, et ta on väga hommikune inimene. "Oleneb vajadusest, mõnikord ärkan hommikul kell viis, mõnikord kell kuus. Ilma äratuskellata ärkan hiljemalt pool seitse. Näiteks täna panin kella kolmveerand kuueks helisema, sest mul oli vaja õhtuse saate intervjuu ette valmistada, enne kui lapsed ärkasid. Lapsed ärkavad pool kaheksa."