Mihkel Raud Siim Raie karmist suuvärgist: naeruväärne on lugeda moralistide arvamusi

 (195)
Mihkel Raud
Mihkel RaudFoto: Karli Saul

Möödunud nädalal lahvatas TV3 saates "Kolmeraudne" poliitik Martin Helme ja Vabariigi Presidendi Kantselei endise juhi Siim Raie tuline vaidlus, mis kulmineerus sellega, et hetkel muinsuskaitseameti peadirektorina töötav Raie saatis Helme selgeõnaliselt inimese taguotsa uurima.

Saates võeti teemaks viimastel nädalatel kirgi kütnud "ärmatamine" ehk tants ja trall Ärma talu ja Toomas Hendrik Ilvese ümber. "Kas maksumaksja saab nüüd Ärma endale." "Mine p...sse," pobises Raie vastuseks, mispeale saatejuht Mihkel Raud kisklejaid omavahel lahutada püüdis ning mis teisel katsel ka õnnestus.

"Siim Raie sai sõnasabast kinni, mina olin see, kes selle sõna lõpuni ütles," kirjeldas Mihkel Raud Raadio 2 hommikuprogrammis olukorda kui emotsionaalset vestlust, mis on meedias lihtsalt ülespuhutud, vahendab Menu.

"Mina loomulikult hõkasin kaasa, nii nagu sellistes vestlustes asjad ikka käivad. Nüüd lugeda tohutuid moralistide arvamusartikleid, et niimoodi pole kohane ja kuidas eliit peaks oma suuvärki kontrollima, on lihtsalt naeruväärne," ütles Raud.

"Üks fraas võib ühes olukorras olla okei ja teises olukorras loomulikult ei ole. Selles kohas oli see täiesti fine, mida Siim Raie tegi," lisas Raud, et tegemist oli klassikalise asjade kontekstist väljarebimise tehnikaga.