Miljardid kinkisid president Kaljulaidile oma vinüüli: küsisime temalt, kas Toomas Hendrik Ilves jättis majja mõne plaadi


Kroonika 31.08.18
Foto: NILS HOLM

Suvioli üks ilus, magus ja erakordselt kuum aeg. Kuulsused said oma päikesepatareid nii täis laetud, et kõikide aastate kõige kehvema ilmaga roosiaia-vastuvõtul ei nurisenud keegi vihma üle. Milline oli Marten Kuninga jaoks suve kõrghetk ja mida põnevat kavatseb ta sügisel ette võtta?

"Minu selle suve kõrghetkeks oli kindlasti süntesaatorimängija debüüt Vaiko Epliku saatebändis Tallinna laululaval 20 000 inimese ees. See oli väga nauditav, aga ebaharilik positsioon minu jaoks. See hetk ja vaade laulukaare alt nõlvale tekitas uhke tunde," rääkis Marten Kroonikale.

"Vaikoga esinesime viimati koos superstaarisaate ajal aastal 2009 looga "Black Bird"," meenutab ta. "Hiljuti oleksime ühes pulmas peaaegu esitanud Onu Bella laulu "Ma võtsin viina", aga kuna poeg Teodor oli vaja magama panna, siis jäi see duett ära."

Teine eriline esinemine oli Roosiaia vastuvõtul: "Me ei ole sellise vihma ja tuulega varem lavale astunud. See oli omapärane kogemus. Kinkisime president Kersti Kaljulaidile Miljardite vinüüli. Küsisime temalt, kas Toomas Hendrik Ilves jättis majja mõne plaadi. Saime vastuseks, et plaate ei jätnud. Selgus ka, et Kerstil on vinüülimängija olemas."

Oktoobris annavad Miljardid Eesti linnades kuus kontserti. Tulemas on uued lood ja enneolematu lavašõu.

Loe lähemalt Kroonikast!

Rannap Roostevaba maailm