Moekunstnik Reet Aus valiti üheks Põhjamaade vägevamaks naisettevõtjaks: alguses mõtlesin, et see on väike nali!

 (6)
Reet Aus ja tema stuudio
Reet Aus ja tema stuudioFoto: Tiit Blaat

Väljaande Nordic Business Report värske edetabeli järgi on rõivadisainer Reet Aus üks tähelepanuväärne naine — loomingulise taaskasutuse pioneer, kelle teed rajavad ideed pälvivad rahvusvahelist tunnustust ning kes on valitud üheks Põhjamaade vägevamaks naisettevõtjaks. Eesti Päevalehe laupäevalehele LP antud intervjuus tunnistab andekas naine, et ei taha ainult barrikaadidel seista ja rääkida, kuidas kõik on valesti, vaid otsida viise asjade muutmiseks.

"Natuke olin üllatunud, alguses mõtlesin, et see on väike nali," kirjeldab ta väärikale tiitile järgnenud reaktsiooni. "Aga see on suurepärane tunnustus. Kuskil hakatakse aru saama, et sellel, mida me siin vanalinna müüride vahel aastaid vaikselt teinud oleme, on suurem globaalne mõju. Keegi ilmselt arvab, et see muutus võiks olla hea meile kõigile," rõõmustab Aus.

Olles ka ise ema, tunnistab ta, et koolinoored on eriti suure tarbimissurve all, kuna välja on vaja näha trendikas ka kõhnast rahakotist hoolimata. "Mul on kodus igas vanuserühmas lapsi. Kõige vanem, 16-aastane, on väga analüüsivõimeline ja arukas noor inimene, kes on sellest kuidagi puutumata jäänud," kinnitab disainer.

"Tema sõbrad ja kool on sellised, kus kuuluvustunne ei käi esemete kaudu, seal on teistsugused väärtused. Loomulikult olen neile teinud pidevat ja rahulikku selgitustööd, mis on teadlik tarbimine. Kõik sõltub info kättesaadavusest ja vanemlikust eeskujust," räägib Aus.

Loe edasi LP'st!

Rannap Roostevaba maailm