Naised ei oska parkida

 (45)
Mobiiltelefon autos

Naisautojuhtide jaoks on parkimine märksa raskem ülesanne kui meeste jaoks, selgub Briti kindlustuskompanii õnnetusjuhtumite analüüsist.

Ajalehes Times reedel avaldatud uurimistulemused annavad paraku kinnitust väidetele, et autojuhtimisel on määravaks juhi sugu.

Admiral Insurance leidis poolt miljonit kahjuhüvitusnõuet analüüsides, et naistel on kaks korda tõenäolisemalt juhtunud kokkupõrge parklas, 23 protsenti suurema tõenäosusega on nad sõitnud vastu seisvat autot ja 15 protsenti tõenäolisemalt on nad tagurdanud teisele autole otsa.

Aga meestel tasuks enne end õnnitlema asumist arvestada, et nemad põhjustavad rohkem raskeid liiklusõnnetusi ja ajavad alla märksa rohkem jalakäijaid.

Samuti langeb meeste kanda 98 protsenti ohtliku sõitmise karistustest.

Raamatu “Miks mehed ei kuula ja naised ei oska kaarti lugeda” autor Allan Pease ütles Timesile, et kindlustusfirma uurimus kinnitab tema arvamust, et naised ei suuda kaugusi hinnata.

“Ruumiline mõtlemine on üks meeste tugevaid külgi,” sõnas ta.

Briti autoliidu väitel näitavad uurimistulemused peaasjalikult seda, et naised sõidavad rohkem linnas ja külastavad kaubanduskeskusi, mis aga tähendab, et neil on vaja sageli parkida. Mehed aga sõidavad pikki maid kiirteedel.