Näitleja Henrik Kalmet: reisisaatjate asemel vajab Eesti ühiskond vihasaatjaid!

 (29)
Roosa Kampsun erilinastus Artises
Roosa Kampsun erilinastus ArtisesFoto: Eero Vabamägi

"(Sotsiaal)meedia on üle ujutatud vihaste, rassistlike, diskrimineerivate ja solvavate sõnavõttudega, mis loovad üpris hirmutava pildi meie rahva üldisest sallivus- ja haritustasemest. Jääb mulje, et igal pool valitseb väga vaenulik õhkkond," kirjutab näitleja Henrik Kalmet tänases Eesti Päevalehe Laupäevalehes LP.

Kalmet märgib, et tema mõte on lihtne ja kui mõni aeg tagasi olid meil ühissõidukites helkurvestidega reisisaatjad, siis nüüd vajaks iga eestlane endale vihasaatjat, inimest, kes ärrituse tekkimise korral oleks vihastuja ja ühiskondliku infovälja vaheline vahemees, samuti peaks igaüks meist sekkuma oma perekonnas, sõprade ringis, suguseltsis ja tööl, et vihastamine jääks vihastamiseks ega kasvaks vihkamiseks.

"Võtan siinkohal vabatahtlikult enda peale ka ühiskondliku vihavarda rolli. Olen noor, vallaline ja lasteta. Mul on OÜ, mis palju ei maksa, ja kaitseväes pole ma käinud. Olen kooseluseaduse poolt ega karda pagulasi, olen alkoholireklaami vastu, feminist ja kanepi legaliseerimise pooldaja," lõpetab Kalmet.

Loe täisversiooni tänasest Laupäevalehest LP