Nimest nad lahinguta ei loobu! TV3 juht Priit Leito kinnitab: Katrin Lusti "Kuuuurija" läheb eetrisse oma nime alt

 (12)
Priit Leito
Priit LeitoFoto: Rauno Volmar

Hiljuti lahvatas skandaal TV3 hittsaate “Kuuuurija” ümber — kaubamärk sattus ohtu ja seni polnud kindel, millise nime all saade sügisel eetrisse jõuab (Loe lähemalt SIIT). TV3 juht Priit Leito kinnitas Kroonikale, et Katrin Lusti autorisaade läheb eetrisse oma nime "Kuuuurija" alt.

“See on selge ja me oleme võtnud vastu otsuse meie advokaatide ja Katrin Lustiga, et me lähme võitlema, me investeerime sinna, me lähme seda õiglust taga nõudma ja me võitleme seni kuni me võidame,” sõnas Leito.

TV3 juhi sõnul pole viimasel ajal ühtegi päeva mööda läinud, kus ta poleks tegelenud selle asjaga ja kaaluti ka varianti saade mõne teise nime alt eetrisse lasta: “Aga see oleks natukene näotu. Me alistuksime sellisele mõttetule provokatsioonile ja võtaksime saba jalge vahele — seda me teha ei taha. Eestis on palju teisi firmasidki, kellega hakatakse tegema samamoodi. Me ei taha anda neile pättadvokaatidele sellist võimalust ennast tõestada.”

Leito ütleb, et see pole küll suurim säärane juhtum , millega ta oma karjääri jooksul on pidanud kokku puutuma, kuid kahtlemata on tegemist kõige šokeerivamaga. “Terve mõistus keeldub aru saamast, kuidas on Euroopa Liidus selline asi võimalik — kõik ju nagu teavad, et “Kuuuurija” on TV3 Katrin Lusti poolt juhitud saade, mis on eetris olnud kaks aastat,” on mees hämmingus. “Ja kuidas tuleb keegi Maksim ja registreerib selle Euroopa Liidus ning tal on ka õigus? See lihtsalt hämmastas mind, et selline asi on võimalik. Seepärast on ta võib-olla kõige raskem kaasus.”

Seotud lood:

"Ühel päeval sain fännilt kirja, et kaubamärki üritatakse registreerida. Advokaat oli mulle varemgi öelnud, et Kuuuurija kaubamärk tuleks registreerida, aga ma olen lihtne inimene, ma ei arvanud, et see võiks midagi väärt olla," räägib Katrin värskes Eesti Ekspressile antud intervjuus. Öeldakse, et teen võsapetsilikku saadet, aga paistab, et alahindasin ennast. Kui mul on nii palju vaenlasi – ja iga saatega tuleb juurde! –, pidanuksin oma kaubamärki varem kaitsma. Päris kindel see siiski pole, et võidame."

Tänaseks päevaks kohtunud on Katrin Lust kohtunud tema kaubamärgi kaaperdanud advokaat Maksim Greinomaniga ka silmast silma: "Käisin pankrotihaldur Risto ­Metsaga intervjuud tegemas ja juhuslikult nägin silti, et Greinoman töötab samas majas. Mõtlesin, et koputan, ehk ta on kohal. Oligi! Ütles, et telet ta ei vaata ega tea, kes ma olen. Naeris, tegi kaamera ees sarvi ja ütles, et tal pole mingit huvi minuga koostööd teha. Kirjutas veel hiljem meili, et tahab saates olemise eest raha, sõlmida autorilepingu või midagi sellist."

“Kuuuurija” uus hooaeg alustab juba tuleval esmaspäeval kell 20.00 TV3s. Vaata avasaate treilerit SIIT!

Rannap Roostevaba maailm