Nobelisaaga jätkub: Bob Dylan saab Nobeli auhinnatseremoonial siiski sõna

 (2)
ROSKILDE AABNING
ROSKILDE AABNINGFoto: Jacob Langvad Nilsson/SCANPIX, Scanpix Code 92012

Laupäeval, 10. detsembril toimuval Nobeli auhinnatseremoonial peaks olema kirjanduspreemiat vastu võtmas folk-roki veteran Bob Dylan. Legendaarselt kidakeelseks jäänud laulja on otsustanud auväärse preemia jätta isiklikult vastu võtmata, ent tseremoonial kantakse siiski ette tema edastatud kõne.

Nobeli preemia ametlikul Twitterikontol anti teada, et tänavune kirjanduspreemia laureaat Bob Dylan edastab Stockholmis toimuval auhinnabanketil tänukõne, olgugi, et laulja ise kohale ei ilmu. Kes hakkab kauaoodatud kõnet ette lugema, pole veel teada.

Kirjanduspreemia pälvimine on Dylani jätnud näiliselt külmaks saaga algusest saati - pärast võiduuudiste ilmnemist ei andnud muusik omapoolset kommentaari auhinna vastu võtmisest mitmeid päevi, mis tekitas Nobeli komitee seas segadust ning pettumust. 16. novembril andis värske laureaat teada, et auhinnatseremooniale ta teiste tegemiste tõttu kohale ei ilmu. Ometi on Dylan kohustatud kuue kuu jooksul andma kommete kohaselt Stockholmis kirjanduspreemia pälvimise raames loengu.