Öed julgustavad plagiaadis süüdistatud Kerli Kivilaant: me teame, mida sa tunned, läheb üle, ära muretse!

 (3)
Eesti Laul 2019 poolfinalistide tutvustamine
Eesti Laul 2019 poolfinalistide tutvustamineFoto: DELFI

Pühapäevahommikust vestlussaadet "Hommik Anuga" külastasid Kristel Aaslaid ja Tuuli Rand ehk loominguline kollektiiv Öed, kellega Anu Välba vestles muuhulgas ka sellest, mis Eesti Laulu võistlusel valesti läks ning kuidas tulla toime plagiaadisüüdistuste koormaga.

“Siis oleksime vist Eurovisioonile läinud,” muigas Tuuli küsimuse peale, kas ülipopulaarne hitt “Rulli, rulli, rulli” oleks Ödedele ehk võistlusel suuremat edu toonud. “Võistlus on võistlus, läks täpselt nii nagu minema pidi, elu ei jää seisma sellest,” kinnitas Kristel, millele Tuuli ka sekundeeris, nentides, et nad tegid enda meelest väga hea esituse. “Me ei lähe kahetsusega sealt ära. Eks olid muidugi ka mingid väiksed apsakad sees, kuna kui tiim on vahetunud, siis tuleb ju esmalt sisse töötada asju,” tegid neiud delikaatse vihje sellele, et eelmise produtsendi Mart Normeti ajal olid asjad sujunud ladusamalt ning uus produtsent Tomi Rahula peaks oma meeskonnaga teleülekande peensusi veel lihvima.

Ei Kristel ega Tuuli osanud vähimalgi määral ennustada, kes tänavu Eestit Eurovisionile esindama läheb. “Jah, seekord pole nii nagu Elina Nechayevaga, kus võistlus käis teise koha peale. Victor Crone on lahe, Synnel on palju fänne, Emily J saab kindlasti palju noori hääli, Kerli lugu mängitakse kogu aeg raadios…,” arutlesid neiud. “Ja see plagiaadisüüdistus! Ütleme nii, et… Kerli, me teame, mida sa tunned. Läheb üle, ära muretse! Tomi Rahula ütles väga hästi — ainult loo originaalautor saab kaebust esitada. Ja kuna noote klaverile juurde ei tule, siis on loogiline, et meloodiad võivad korduda.”