Olaf Suuder: kui on ideed, tulevad ka vahendid


Olaf Suuder
Olaf SuuderFoto: Karli Saul, Scanpix

Ajakirjanik Olaf Suuder tunnistab, et ei kohku uute väljakutsete ees tagasi ja naudib, kui saab tegeleda võimalikult erinevate asjadega.

Kroonikale antud intervjuus rääkis Suuder, et ei usu inimesi, kes unistavad, aga ei tegutse vaid vahendite puudumise tõttu. "Millegipärast kipuvad inimesed endale ette kujutama, et vanemas eas ei oska nad õppida või jäävad rumalamaks. See ei pruugi üldse niimoodi olla."

Telemees leiab, et ise tuleb end avastada ja elu vastu huvi tunda. Tema sõnul on inimese suurim voorus muuta oma põhimõtteid – muidu ta ei jõuagi kaugemale.

"Olen ses suhtes õnnelik, et võin päev otsa jännata mootoriruumis mingi mutriga ja panna õhtul ülikonna selga, et edastada ekraanil uudiseid. Olen üritanud elada nii, et iseendalt mitte võlgu võtta ja mitte elada puudust tundes. ­

On ju ka üks kõnekäänd, et oleks hädasti vaja veskile minna – aga pole hobuseid ega teri! Sellist mentaliteeti ei ole ma tahtnud külge võtta. Kui on ideed, tulevad ka vahendid. Seda mõtteviisi olen elus püüdnud järgida ja teistele ka soovitada."

Pikemalt tänavu 47. sünnipäeva tähistava Olaf Suuderi elust loe SIIT.