Oled sa Lembitu soo vääriline või kannatasid su esivanemad ilmaasjata? Mihkel Raud loetleb uues raamatus üles kõik asjad, mida peab tegema, et olla õige eestlane

 (9)
Mihkel Raud
Mihkel RaudFoto: Priit Simson

Kui möödunud sügisel esitles Mihkel Raud eluloolist eneseabiraamatut "Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda", siis nüüd on tema sulest ilmunud uus raamat "Eestlase käsiraamat: sada asja, mida õige eestlane teeb", milles on üles loetletud kõik asjad, mida peab tegema, et olla õige eestlane.

Kes on õige eestlane? Sellele küsimusele on vastuseid otsitud aastasadu, kuid ilmeksimatut viisi “tõelise eestlase” väljaselgitamiseks pole siiani leitud. “Eestlase käsiraamatusse” on kirja pandud täpselt sada asja, mida iga õige eestlane teeb. Oled sa Lembitu soo vääriline või kannatasid su esivanemad ilmaasjata? — Raua uus raamat peaks selle kindlaks tegema.

Hiljutises Eesti Ekspressile antud intervjuus ütles Raud, et üheksakümmend kaheksa protsenti õige eestlane: "Kuigi ma üritasin kirjutada nendest asjadest justkui eneseirooniliselt, ei vabasta iroonia mind sellest, et need asjad tegelikult olemas on. No ma ise lõhun samuti puid kirvega, uskumatu. Et nii vähe, kui ma neid lõhkuma pean, siis ma teen seda just kirvega. Nii et küllap ma olen kõigis nende pattudes ka ise süüdi ja kui ma ei oleks, siis poleks ma saanud neist kirjutada."

Raamatu​ "Eestlase käsiraamat. 100 asja, mida õige eestlane teeb" esmaesitlus toimub homme õhtul kell 17.30 Viru Keskuse Rahva Raamatus.