Õrn kaunitar, mehine hobi! Kas teadsid, et Inga Lunge on Eesti meister kalapüügis?

 (6)
Inga ja Toomas Lunge Karramel Stuudios
Inga ja Toomas Lunge Karramel StuudiosFoto: Anni Õnneleid

Näitleja ja laulja Inga Lunge tunnistab reklaamajakirja Hetk suvises numbris, et tema lemmiktegevuseks on kalapüük ning seda harrastab ta igal aastaajal ilmastikutingimustest hoolimata.

“Minu lemmikkalastuspartnerid on keraamik Maanus Mikkel, landimeister Viljar Metsik ja mu enda kalastuspartner Angeriin, kellega saavutasime eelmisel aastal Eesti Spinningu-spordi Liidu korraldatavatel võistlustel naiste arvestuses Eesti Meistri tiitli,” loetleb Inga. “Kalastussõbrad on mul tekkinud aegamööda ja enamasti nende hulgast, kes ise hakkama saavad, kes sarnaselt minuga püügi ajal liigselt heietama või õpetama ei kipu,” kirjeldab ta, lisades juurde, et õhin üha kasvab ning järjest tihemini võib teda Eesti erinevatel veekogudel kohata.

Nagu kalameestel ikka, on ka Ingal varuks kalamehejutt kümnekilosest haugist. “Paar aastat tagasi olime Turu saarestikus, paadis oli lisaks minule kolm meest ja landi otsa jäi suuremat sorti kala — silm oli suur nagu maakera. Kas nüüd oli kahv väike või kala osav, aga minema see minu rekordkala sai. Karjatasin üle Põhja-Euroopa, süda puperdas ja edasi saabus vaikus,” meenutab ta suurt pettumust.

Aeg-ajalt õnnestub Ingal isegi Toomas kalale kaasa meelitada:

Rannap Roostevaba maailm