PÄEVA KOMM! Rahvas nääkleb: kas teenetemärgi saav Vaiko Eplik on tõesti väärt muusik või lihtsalt presidendi lemmik?

 (51)
Vaiko Eplik
Vaiko EplikFoto: Ilmar Saabas

Eile avalikustati tänavune presidendi teenetemärgi saajate nimekiri, kuhu kuulus ka viljakas muusik, Eesti Muusikaauhindadel aasta indie-albumi preemia saanud ning reedel esilinastuva skandaalse muusikali "Savisaar" muusika autor Vaiko Eplik. Kommentaariumis tõusis seepeale torm, kus ühed ahastasid, et kes see Eplik selline üldse on ja miks ta auhinna saab ning teised tagusid nagu rauda, et tegu on meie aja ühe silmapaistvaima tegijaga.

LOE LISAKS: Vaiko Eplik presidendi teenetemärgist: vaevalt keegi mulle ilusate silmade või särava naeratuse eest seda annaks!

Mööda Mineja andis teada, et tegu võib olla president Ilvese isikliku eelistusega:

Kui olla nüüd aus, siis on president Ilves ise aastaid tunnistanud isegi meedias, et tema lemmik artist on Vaiko Eplik ja ise ka kingitusi jaganud talle. Eks selle eest tuleb ka nüüd teenetemärk. Kuigi rahvale meele mööda oleks palju paremaid artiste Eestist.

Ketraja rõkkas kaasa:

Oli vist jah mingi aasta muusika auhinna jagamisel, huvitav kas meil enam ei olegi andekaid ja kultuuriväärseid kodanikke, et peab andma märke vaid oma lemmikutele? Arvan, et enamusest rahvast jätab see Epliku looming küll külmaks.

Seotud lood:

Toetan! aga leidis, et tunnustus maandub õiges rinnas:

Kui palju on Eestis üldse muusikuid, kes teevad asju eesti keeles? Eplik on üks neist, head sõnad kas enda või teiste tegijate luuletajate omad - puhas kuld! Kahtlustan, et vingujad ei tea tema muusikast tegelikult midagi peale ühe-kahe loo võib-olla. Sel juhul on vingumine vaid kitsarinnalisus ja rumalus, ei muud! Minu jaoks on Eplik nagu tänapäeva Ehala: süngem, aga tema helikeel on niivõrd võimsalt mitmetahuline ja eriline. Tubli töö, puhas rõõm ja jätkaku samas vaimus!